شرکت BASF با همکاری شرکت Ahrma Holding B.V، سامانه ردیابی پیشرفته‌ای را به پالت‌های هوشمند افزوده است.

به گزارش پلیمرخبر؛ شرکت BASF با همکاری شرکت Ahrma Holding B.V. سعی دارد با تولید پالت‌های نوین، منطق جدیدی در جابجایی مواد در بخش تدارکات به وجود آورد. به منظور پوشش‌دهی پالت‌های توسعه داده شده در این همکاری، فرمول‌بندی Elastocoat® C شرکت BASF نیز توسعه داده شده است. این نوآوری در K 2016 Preview معرفی شد.

نتایج حاکی از آن است که پوشش پلی‌یورتانی بکار رفته در این پالت ها مقاومت و طول عمر آنها را افزایش داده و بطور پیوسته نیز قابل استفاده است. با استفاده از این روش پوشش‌دهی نیاز به پوشش اولیه (primer coat) مرتفع می‌شود. پالت های پوشش‌دهی شده با Elastocoat® C علاوه بر ۲۵درصد کاهش وزن نسبت به نمونه‌های موجود و طول عمر بیشتر، از سامانه ردیابی پیشرفته‌ای نیز برخوردار می‌باشند. طول عمر این پالت ها تا ۱۰ سال افزایش یافته و قطعات مختلف آن را می‌توان بصورت جداگانه تعویض نمود. از سایر مزیت‌های این سامانه می‌توان به مقاومت بالا در برابر آب، غبار، مواد میکروبی و سایش اشاره کرد.

با استفاه از سامانه رادیویی توسعه یافته توسط شرکت Ahrma، قابلیت ثبت موقعیت مکانی و همچنین شرایط دمایی و میزان بار وارده بر پالت ممکن شده است. با استفاده از این سامانه مزیت‌های گوناگونی برای مشتریان بوجود خواهد آمد. به‌عنوان نمونه، مصرف کنندگان قادرند تا پالت‌های استفاده نشده را شناسایی و بطور بهینه از آنها بهره برداری نمایند و هزینه‌های ناشی از نگهداری پالت‌های استفاده نشده یا سرقتی کاهش می‌یابد.

منبع: بسپار

انتهای پیام/

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد